| AlexHazulThau a întrebat:

O intrebare ipotetica. Daca un om n-a avut sansa sa fie deloc la scoala ca nu l-au dus ai lui si are 17 ani acum ar mai putea avea sansa sa ajunga la o facultate importanta gen dreptul? Desigur luand in considerare ca face scoala de la 0.Este posibil? E posibil sa fie bagat la scoala? Sa zicem ca nu e chiar de nivelul clasei intai ca stie sa citeasca si sa scrie,stie sa calculeze chestiile elementare adunari,inmultiri, scaderi, impartiri. Il baga intr-o clasa superioara, ii testeaza cumva cunostintele? Deci e posibil sa zicem un boschetar care n-a avut norocul pana acum sa aiba o familie care sa-l duca la scoala sa reuseasca singur sa o ia de la 0 si cu scoala si cu tot?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Sigur.Cu vointa orice se poate.Sunt care si-au luat inima in dinti si au facut facultate abia pe la 40-50 de ani. O prietena de-a mea a avut un coleg la facultatea de medicina veterinara care se apropia de 40 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Întreabă la o instituție autorizata, în cazul de față școală, dacă se poate sa incepi de la 0. Eu cred că poți, nu ai o vârstă înaintată, încă ești la timp pentru a recupera, a învăța și a ajunge un om de succes în viață. Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente