| Socialmedia14 a întrebat:

Oare se poate, sa mă transfer de la specializarea Farmacie la Medicina Generală?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu. Este nevoie sa o iei de la capat. Nu se studiaza aceleasi materii.

| elemonis a răspuns:

Buna.
Intreaba la secretariat sa vezi daca te poti transfera de la o specializare la alta si daca trebuie sa dai diferente si daca dai la ce discipline vei da. De asemenea, intreaba in ce perioada te poti transfera daca se poate face tranferul, deoarece avand in vedere ca deja e semestrul 2, sunt putine posibilitati sa te transferi acum, in cazul in care se poate face transferul de la o specializare la alta fiind in timpul anului universitar.