| ioanamaria2000 a întrebat:

Se poate face transfer de la Medicina generala la Asistenti medicali? Sunt la final de an 2.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa-ti termini intai liceul, sa-ti iei BAC-ul si mai vedem dupa aceea. Acum 2 ani abia treceai a 10...deci acum abia treci a 12-a! :)

"în 1 Iulie 2020 | ioanamaria2000 a întrebat:
Pot sa ma transfer de la filologie, in clasa a 10-a, intr-o clasa de stiinte, tot in acelasi liceu, dar la un profil cu medie mai mare?"

https://www.tpu.ro/......profil-cu/

| ioanamaria2000 explică (pentru Violleta2022):

Am dat si bac-ul, l-am si luat, chiar cu media 9.6. Am mai avut discutie pe tema asta si ti-am spus ca era intrebare pusa in numele fratelui meu. Daca nu poti sa ma ajuti, mai bine nu mai scrie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ioanamaria2000):

Jenant, sa vii cu aceeasi poveste mincinoasa...

| Amethyst01 a răspuns (pentru Violleta2022):

Jenant, sa o acuzi pentru nimic. Oamenii impart, din comoditate, conturi, de la eMAG, pana la TPU. Si ce daca ar fi mintit? Ambele intrebari sunt decente si ar putea ajuta si pe altii care au o problema asemanatoare.
Jenant e si sa-ti ocupi timpul cautand prin istoricul intrebarilor ei.
Daca e sa analizam, o cheama ioanamaria2000, acel "2000" pare ca ar fi anul nasterii, deci ar putea fi acum in anul 2.
Hai sa nu ne mai credem Judge Judy si sa ne vedem de treabawinking

| Violleta2022 a răspuns (pentru Amethyst01):

Hai, ia o pauza ca nu esti avocatul fetitei asteia.
In loc sa vezi cate minciuni spune, te apuci sa comentezi aiurea.

| ioanamaria2000 explică (pentru Amethyst01):

Da, la aproape fiecare intrebare pe care o pun pe acest site imi spune ca mint sau ca nu sunt eu cea cu problema pe care o postez.

| Amethyst01 a răspuns (pentru ioanamaria2000):

Da-i pace, ca e penibilalaughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se poate în general. Te interesezi la secretariat. Transfer, sigur nu, că nu ești la liceu, ci renunți la una și poate ești primit la alta.

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de facultate. Posibil sa nu. Ca știu ca schimbul de la AMG la MG nu se poate.

| Amethyst01 a răspuns:

Cred ca depinde si la ce centru esti, multi isi fac regulile lor. Du-te la secretariat si intreaba, poti avea surpriza ca nici nu au locuri. Nu as vedea de ce nu te-ar lasa, cred ca ti-ai echivala niste materii, poate ei au cateva in plus si va trebui sa dai niste diferente. La ce UMF esti?