| Meli2314 a întrebat:

Olimpicii dau bac separat sau care e faza? Tot vad scris cateodata 'la bacul la olimpici s-a dat...".

Răspuns Câştigător
| xLittleKidd a răspuns:

Da, olimpicii dau bac-ul in mai deoarece in perioada iunie-iulie ei au concursuri, cantonamente si alte chestii din astea.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, elevii care participă la Olimpiade în perioada în care se susţine BAC-ul "normal", dau BAC-ul în Sesiunea Specială!
Vezi linkul oficial :
http://subiecte2015.edu.ro/2015/bacalaureat/Subiecte_si_bareme/

"Art.1 -... (4) MECTS organizeaza în fiecare an scolar o sesiune speciala de bacalaureat, pentru elevii din clasa a XII-a/a XIII-a participanti la loturile olimpice si la competitiile sportive si artistice internationale care se desfasoara în perioada sesiunii normale de bacalaureat.
Calendarul sesiunii speciale se aproba prin ordin al ministrului Educatiei, Cercetarii, Tineretului şi Sportului." - SURSA = Metodologia de BAC = Anexa 2 la ordinul MECTS nr. 4799/31.08.2010 de la linkul :
http://bacalaureat.edu.ro/2015/docs/MetodologieAnexa2.pdf

Toate cele bune!

| neutrino a răspuns:

Olimpicii au bacul lor.

| alexs99 a răspuns:

Da, olimpicii dau bacul in sesiunea speciala, deoarece in timpul bacului sunt plecati la olimpiade.
O zi buna.

| Tonlii a răspuns:

Da, ei dau mai devreme deoarece cand noi dam bacul ei sunt plecati la olimpiade in diferite tari happy