| RAY a întrebat:

Ortografia limbii romane este valabila si pentru alte limbii?

doar cine stie sa raspunda, cine a studiat alte limbi

Răspuns Câştigător
| AndreiWeisz a răspuns:

Cum naiba sa fie valabila? laughing E o alta limba, alte reguli.
Eventual la limbile latine o sa mai vezi asemanari ca structura, dar cam atat. Ortografia nu poate fi la fel.

| RAY explică (pentru AndreiWeisz):

Ma refer la virgula, punct

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Normal ca nu.

| FaraNumePls a răspuns:

Despodobește mamă bradul!

| AndreiWeisz a răspuns:

Pai o propozitie se termina mereu cu punct laughing ghilimelele se pun diferit in engleza, sunt doar sus de exemplu. Mai sunt si alte exemple.

| ColdHeart a răspuns:

Nu.

| Cmi_Mihai_1995 a răspuns:

Ortografia limbii romane pentru alte limbii? laughing))
wow wow wow
Cum sa fie valabila? fiecare tara, are limba, gramatica, orotografie si dialectul lor...
intrebarea ta este la misto?laughing)