| George_Alex_2000 a întrebat:

Parere: Liceul Teoretic "lucian Blaga" Bucuresti -profil filologie

se face multe matematica?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La filologie faci in clasa a 9-a si a 10-a cate 2 ore pe saptamana si e nivelul m3 deci cea mai usoara matematica.Din clasa a 11 la acest profil nu mai faci matematica.Succes

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| Anna121 a răspuns:

La profilul filologie se face matematica doar pana in clasa a 10-a, si in general nu prea se pune baza pe aceasta materie. Acum depinde si ce fel de profesor nimeresti happy