| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce continent se află calea lactee?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

SERIOS ACUM! Nu vezi ca toti usherii cu cateva axceptii ti=au raspuns la intrebare? Nu prea stiu sa explic dar hai...
Deci continentele (7 la numar) se afla pe globul pamantesc, adica pe pamant...mergi pe ele si acum stai in Europa si DACA TE UITI IN SUS (ridica capul si mareste ochii) ai sa vezi spatiul cosmic de fapt ce vezi tu in sus este calea lactee! Calea Lactee este galaxia gazdă a sistemului nostru solar si noi facem parte din ea. Suntem si noi tot o gazda numai ca nu platim chirie pentru dezastrul pe care il facem! Sper ca m-ai inteles! Aaaa si scoate capul pe geam cand te uiti in sus...era cel mai important lucru ca sa vezi Calea Lactee! Nu o mai cauta pe pamant ca nu e! Bafta si spor la invatat!

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mooaaamaaaa! :)) Intra aici sa vezi ''continentul'' http://ro.wikipedia.org/wiki/Calea_Lactee

| mgtow a răspuns:

Ce m-am prapadit de ras, calea lactee e in spatiu.

| ioana1704 a răspuns:

Calea lactee e in univers nu pe un continent

| errordanna a răspuns:

A facut cineva misto de tinehee hee. apropo. legat de rem, daca esti pasionat/pasionata citeste si Julio Cortazar - Autostrada din Sud, Eseu despre orbire-Saramago, Kobo Abe-femeia nisipurilor(daca nu le-ai citit pana acum) happy

| GabytzaDoolce a răspuns:

Calea Lacteea nu e o tara sau oras ca sa fie pe vreun continent! E GALAXIA NOASTRA!

| THCC a răspuns:

Calea lactee este galaxia noastra.

| iiGabytsa a răspuns:

rolling on the floorlaughing
Nu se afla pe nici un continentrolling on the floorse afla in spatiul cosmic!laughingrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe DN23, intre Braila si Muchea. Pe dreapta, daca vii dinspre Braila; pe stanga, daca vii dinspre Muchea. Daca mai e si vara, gasesti multi gagii care vand pepeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@neLul:
pe Wikipedia, Calea Lactee pare a fi o insulă. ÎNTREBAREA MEA: Pe ce continent se află această insuliţă!?

| 女明DongRi a răspuns:

Nu se afla pe niciun continentlaughingCalea Lactee este galaxia din care provine sistemul nostru solarlaughing

| acestaesteunnume a răspuns:

Pă Bucureşti

smug

Răspuns utilizator avertizat
| Andreutza_7316 a răspuns:

Calea Lactee nu se afla pe nici un continent, Calea Lactee este numele galaxiei in care se afla sistemul nostru solar