| RubikSD a întrebat:

Pentru ce meserii/facultate ma ajuta profilul real? Dar cel uman?

Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Pentru facultati dupa terminarea profilului real poti face finante-banci,contabilitate,informatica,inginerie iar pentru facultati dupa terminarea profilului uman poti face limbi straine,jurnalism,drept,litere etc.
Ca meserii dupa profilul real poti sa te faci : contabil,specialist it,programator,casier la banca etc.
Ca meserii dupa profilul uman poti sa te faci : jurnalist,reporter, translator, avocat, notar, judecator etc.
Sper ca te-am ajutat!