| Andy04 a întrebat:

Peste o luna ma duc in spania si vreau sa stiu cum pot sa invat repede sa vorbesc spaniola.Cum? Dau funda valoroasaaaa!

8 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Meditatii

| miha90z a răspuns:

Ia un ghid "Invatati Limba Spaniola fara profesor" audio+book,
ia-ti filme in spaniola ( din spania, nu america latina!) gen : http://www.cinemagia.ro/filme-spaniole/
sau fa cateva cursuri cu un profesor

| miha90z a răspuns:

Offf mai fetelor in telenovele de pe Acasa este spaniola din america latina. si au unele expresii diferite. de exp in telenovele auziti expresia "mucha lana" adica " multi bani". in Spania spui "mucho dinero" sau "pasta".
Oricum va recomand sa vedeti filme facute in Spania ca sa vedeti diferenta. si sa aveti cu voi un ghid de conversatie, e folositor happy

| PrecioussGirl a răspuns:

Eu am invatat de la telenovele laughingbig grin.

| anonima10 a răspuns:

Postul Acasa Tv-Telenovele NON STOP!

| teo18 a răspuns:

Te poti uita la telenovele ...eu asa am invatat. poti traduce din romana in spaniola cele mai frecvente cuvinte. poti cauta o profesoara...laughing. sper ca te-am ajutat
P.S : Pe acasa tv sunt la telenovele numai in spaniola. happy

| TVD13 a răspuns:

Eu stiu sa vb spaniola si o si inteleg pentru ca m-am uitat la telenovelelaughing nu aveam ce sa fac si... uitate la filme cu subtitrari si o inveti e ft usorbig grin

| iren05 a răspuns:

Si eu plec pe 12 iulie happy. E foarte simpla limba, asculta la televizor si incearca sa traduci. cumparati un dictionar si incearca sa compui fraze. Eu zic ca daca iti place limba o inveti in mai putin de o luna. Bafta` :*!