| alexache1 a întrebat:

Politehnica Timisoara ETC sau AC?
Sunt a 12-a imi plac aplicatiile si jocurile sa vad cum functioneaza si chestii de genul asta,doar ca sunt indecis intre cele doua facultati pentru ca am auzit ca la AC este foarte greu. Am auzit ca si la ETC se face programare.
imi spune si mie cineva cam ce ajung sa lucrez dupa ce as termina una din facultati, in ambele cazuri, care ar fi avantajele si dezavantajele.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face ceva programare si la ETC dar prea putina comparativ cu partea de TI de la AC unde se face programare pe bune.

Cele doua facultati sunt oarecum destul de diferite. ETC te specializeaza in telecomunicatii si tot ce tine de partea electrica. AC te speclializeaza in programare, fie e ca e embedded sau programarea clasica.

avamtajele si deazvanatajele tin numai de tine, numai tu poti sti care ti se potriveste mai vine si pentru care esti mai dispus sa lucrezi mai mult