| anonim_4396 a întrebat:

Pot da bac-ul in Romania dacă termin liceul in străinătate? Adica stiu ca e o nebunie dar s-ar putea?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Va trebui să faci ECHIVALAREA studiilor efectuate acolo şi, abia apoi, vei putea să susţii examenul de BAC în România!

Vezi detalii despre echivalarea studiilor la linkul :
http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-perioade-studii-preuniversitare

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Vei putea daca ai timp. Pana sa-ti echivalezi studiile aici, bacul deja se duce, dar il poti da in urmatorii ani, ceea ce nu iti recomand.