| Grigoraș_Ionuț_1990 a întrebat:

Pot da bacul daca sunt la profil construcții și instalații?
Dau frundă

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Cred că da.De ce sa nu poți da? Probabil vei da la romana, mate și o disciplină reală la alegere.Toti elevii pot da bacul.Succes!

| anonimg a răspuns:

Nu contează ce profil ai terminat. Important este să termini liceul.
Bacalaureatul se dă la sfârșitul liceului. Fără diploma de bacalaureat nu poți intra la o facultate.

| AndreiGadea a răspuns:

Daca nu ai terminat o clasa de profesionala ( 3 ani de studii mai exact ), atunci normal ca poti.
Orice elev care a terminat o clasa de liceu poate da bacalaureatul dupa incheierea tuturor anilor de studii cu medii de trecere.

| AndreiGadea a răspuns (pentru AndreiGadea):

De fapt. Orice elev poate da bacalaureatul dupa incheierea tuturor anilor de studii intr-o clasa de liceu, trecand la toate materiile. Asa am vrut sa scriu. laughing