Întrebare recomandată | JoinTu a întrebat:

Pot sa mă înscriu la orice facultate indiferent de profilul pe care l-am terminat la liceu? De exemplu dacă termin liceul la Științe Sociale pot sa mă înscriu mai departe la Automatica și Calculatoare?

Răspuns Câştigător
| FallenBoy a răspuns:

Desigur! Te poți înscrie la ce facultate vrei indiferent de specializarea pe care ai avut-o în liceu! Multă baftă!

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu conteaza ce profil de liceu termini. Conteaza sa iti placa ce doresti sa faci, si daca poti sa inveti ceva diferit de ce ai facut la liceu, dar la un nivel avansat ( la facultate nu se chinuie nimeni sa te invete, iti prada lectia, si te asteapta la examen).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te poti inscrie la orice faculate vrei, idee e sa faci fata

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi să te înscrii la ORICE facultate doreşti!
NU contează ce liceu/profil/specializare ai absolvit happy

Toate cele bune!

| Frank51 a răspuns:

Da. Dar vezi cat de mult conteaza specializarea din liceu? Eu de exemplu am fost la liceu cu profil Tehnic, Automatica, si vreau sa merg mai departe tot la Automatica si Calculatoare, si acum cunostintele acumulate in liceu imi folosesc foarte mult.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Da,se poate

| YoBuDy a răspuns:

Salut,

Da poti sa te inscrii unde doresti, unde iti place si sa faci mai departe ceea ce iti place.

Succes,

| Tinna666 a răspuns:

Dahappy
Nu conteaza ce liceu ai terminat.