| Ali28 a întrebat:

Pot sa ma spovedesc in orice post al anului? Adica e important sa te spovedesti in posturile mari sau poti si in celelalte doua? E acelasi lucru?

3 răspunsuri:
| JustMe5930 a răspuns:

Fie ca te spovedesti in posturile mari, fie ca o faci in cele mai mici este exact acelasi lucru. Spovedania e tot spovedanie. Mai ales ca nu trebuie sa ti post inainte decat daca ai de gand sa te si impartasesti.

| iulik1994 a răspuns:

Buna! eu ma spovedesc in fiecare an numai de Pasti si de Craciun.Acuma de Pasti, am vrut sa ma spovedesc de 2 ori, dar din pacate in a 2-a parte a postului au intervenit probleme si nu am mai putut sa merg la biserika, oricum, pentru mine este foarte linistitor sa ma spovedesc cat mai des.Nu strica, crede'ma!:*

| umbro a răspuns:

E bine sa te spovedesti in toate cele 4 posturi ale anului da nu se intampla nimic rau daca te spovedesti doar de craciun si de pasti