| TM6524 a întrebat:

Stie cineva daca poti sa te spovedesti daca nu e post important? Multumesc din suflet anticipat!

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Te poti spovedi oricand, dar chiar daca nu este vreun post important, inainte de a te spovedi, trebuie sa postesti macar 3 zile si apoi sa mergi la preot sa te marturisesti. Totusi, cel mai sigur este sa mergi la biserica de care apartii si sa-l intrebi pe preot cand ar putea sa te primeasca sa te spovedesti. El iti va spune ce ai de facut si cand sa vii pentru spovedit.

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Da, poti, te duci la biserica, si intrebi acolo o femeie mai batrana daca se poate. Daca poti, te duci si tu la Parinte si ii zici: "Sarutmana Parinte, am venit si eu sa ma spovedesc", sau intrebi si tu pe cineva de acolo. Ca nu se poate mereu asa cand vrei tu happy dar nu cred ca neeaaparat in zilele cu sarbatore.