| MontgomeryRosette a întrebat:

Profesorii corectori știu din ce județe provin lucrările la BAC?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil da, posibil nu, la cate magarii se fac mai nou, este posibil orice, clar este ca lucrarile din Judetul Arges se corecteaza la Bucuresti!

| WarriorCat a răspuns:

Logic ca da.

| SweMafie a răspuns:

Da, se stie doar judetul de unde provin lucrarile, am o cunostinta care este corector si stiu sigur ca se cunoaste judetul de provenienta al lucrarilor care sunt corectate

| MontgomeryRosette explică:

Am înțeles, mulțumesc. Întreb pentru că multor oameni le e frică de posibilitatea să apară râca între județe sau ca unii profesorii să nu fie întocmai obiectivi din cauza "așteptărilor" legate de un județ/loc anume (de exemplu, București).

Eu una nu vreau să îmi bat capul cu asta cam mult... Voi ce credeți?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MontgomeryRosette):

Asta cu râca este de mult, nu stiu cat la % este real dar iti poti imagina, iubitei mele ii este teama ca sa nu vada note cu mult mai mici fata de ceea ce crede ca a facut ea de fapt chiar si in urma contestatiilor, pot fi si acolo probleme.