| dolores_4478 a întrebat:

Profilul "Filologie" pe ce se bazeaza mai mult?

Răspuns Câştigător
| alexeanca a răspuns:

Eu sunt la filo.Pe romana(4 ore), engleza(3ore), istorie(3ore) pe saptamana. Facem si latina. Avem mult de citit dar se merita. Tezele le-am dat la romana, egleza, geogra sau isto(la alegere)si latina. Facem doua ore de mate si fizica saptamanal si una de chimie.Alte materii:logica, franceza, desen, muzica, biologie, informatica.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Filologia se bazeaza foarte mult pe Lb.romana(se fac 4 ore de lb.romana) pe Lb.latina si limbi straine, Lb. engleza si Lb.franceza.Nu se axeaza deloc pe matematica(se fac doar 2 ore)
Sper ca te-am ajutat
Numai bine

| Freaky a răspuns:

E un profil umanist : eu stiu doar de filologie bilingv : se bazeaza pe engleza, romana, latina. (astea sunt obiecte cu teza obligatorie) - Daar, engleza si romana sunt mai importante >> bac 8-x

| r2d2 a răspuns:

Se bazeaza mai mult pe limba latina, romana, istorie, geografie si limbi straine.

| ella_6981 a răspuns:

Limbi straine(engleza, franceza, italiana, spaniola, latina; in general cam astea)si istorie

| Gggeorgiana a răspuns:

Pai mama a fost la acest profil si se bazeaza pe limbi straine...Cum ar fi rusa, latina, engleza, dar si pe limba romana ce-a mai tare chestie e ca nu se face matematica... funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana si limbi straine big grin