| Thechoiseisyour a întrebat:

Puteti sa imi explicati cum e cu passe simple la franceza in asa fel incat sa il inteleg bine? Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| madisong a răspuns:

Iti raspund pentru ca poate dai funda happy desi e cam tarziu. Deci la radicalul verbului (o sa iti dau un exemplu ca sa fie mai usor) regarder care e "regard" adaugi terminatii ai, as, a ames, ates, erent.la grupa 2 sunt is,is,it, imes, ites, irent. Astea sunt usoare ca se aseamana intre ele, iar la grupa 3sunt spunsul a venit foarte. Stiu ca raspunsul a venit tarziu, dar poate dai funda :*