| KennenX a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie un cuvant in limba engleza format din 5 litere care sa inceapa cu I si sa mai contina un S si un T? Imi puteti lasa mai multe cuvinte ca sa pot avea de unde alege, am nevoie de un anume cuvant pentru a indeplini o provocare. Ofer funda!

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iconoclast

| KennenX explică (pentru anonim_4396):

Citeste mai bine ce am cerut

| LucianStroe a răspuns:

laughing Adica voi nu stiti nici macar sa numarati pana la 5?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LucianStroe):

Exact asta era. Nu stim sa numaram pana la 5. Cata malitiozitate! Sau tie nu ti se mai intampla sa mai scapi cate ceva din vedere?

| LucianStroe a răspuns (pentru anonim_4396):

"iconoclast" e in engleza si are si 5 litere, nu-i asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LucianStroe):

Cred ca nu prea ai inteles ce ti-am spus in mesajul anterior. Cuvantul "inconoclast" exista in vocabularul limbii engleze numai ca nu este compus din 5 litere de aceea am zis mai inainte ca mi-a scapat din vedere partea cu 5 litere. Sunt convinsa ca si tie iti mai scapa din vedere una, alta cand citesti sau faci ceva. Sau nu? Oi fi vreun perfect probabil si atunci iti permiti sa umbli la malitiozitate.

| LucianStroe a răspuns:

Ictus

| razviemi a răspuns:

Listen

| KennenX explică (pentru razviemi):

E asa greu sa intelegi ce am scris?