| PatrysLove a întrebat:

Puteti sa'mi spuneti si mie un discurs de sfarsit de clasa a sasea? Dau Fundita :*!

Răspuns Câştigător
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Poti sa incepi prin a descrie admiratia fata de scoala, de invatatura, despre realizarile tale in acest an, despre cei care te-au indrumat si te-au sustinut in ceea ce ai facut.
Iar la sfarsit poti sa inchei prin a le multumi si a le dori o viata frumoasa alaturi de cei dragi.
Peace!

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Pai cam pentru clasa a 6-a nu prea poti face un discurs frumos.
La a8-a si a 12-a mai merge.

| almirock a răspuns:

Ar trebui să fie ceva original și personal, ce înseamnă școala pentru tine, cât îți stimezi profesorii, cât de mult le mulțumești părinților și cât de bine te înțelegi cu colegii... Să fie motivațional, dar scurt și la obiect. Nu-ți fie teamă să fii sinceră! Baftă!