| anonim_4396 a întrebat:

Rezultatele SIMULAREA 2015 clasa a XII?
Au zis ca le posteaza azi, dar pana acum nu au aparut.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Rezultatele de la Simulări NU se afişează nicăieri ( pentru "public" )!
Doar se discută în cadrul unei şedinţe cu părinţii şi elevii :)

" Art. 7. - Rezultatele obţinute de elevi la simularea evaluării naţionale pentru absolvenţii clasei a VIII-a şi la simularea probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional în anul şcolar 2014-2015 sunt analizate la nivelul fiecărei unităţi de învăţământ în care s-au desfăşurat aceste simulări, prin discuţii individuale cu elevii, dezbateri la nivelul clasei, şedinţe cu părinţii, precum şi la nivelul consiliului profesoral, în vederea adoptării unor măsuri pentru îmbunătăţirea performanţelor şcolare." - SURSA = Ordinul M.E.N. nr. 5144/2014 privind organizarea şi desfăşurarea simulării ( evaluării naţionale pentru elevii clasei a VIII-a şi a simulării probelor scrise ale examenului de bacalaureat naţional, în anul şcolar 2014-2015 ) de la linkul :
http://lege5.ro/......anul-scola

Toate cele bune.

| Diavolcata a răspuns:

Probabil o intarziere, dau cel mai sigur le posteaza dupa 16:00, asa era si data trecuta. Succes!

| wolder a răspuns (pentru Diavolcata):

Multumesc de raspuns. Daca le gasesti te rog mult lasa-mi linkul aici.

| Dianna21 a răspuns:

Le-au afisat la toate scolile in parte, pe internet nu stiu cand se vor afisa sau de se vor afisa, du-te la scoala ta si iti vei vedea sigur 100% rezultatul.