| teobe a întrebat:

Sal'tare; este pe aici vreun absolvent sau student la inginerie electrica? vreau sa urmez aceasta facultate si nu stiu daca pot face fata.am terminat liceul de mate-info dar asta a fost in urma cu 3ani.mersi

1 răspuns:
| missdevil a răspuns:

Mai, se face cam multa matematica. adica ai nevoie de cunostinte de mate bunicele daca nu vrei sa-ti tocesti coatele invatand la mate. Eu sunt la electronica si atat la automatica cat si la energetica sau inginerie electrica se face muuulta mate. Depinde cat de sigur esti pe tine. Oricum e mult mai usor decat la alte facultati de profil tehnic