| Maty2000 a întrebat:

Sall! Credeti ca ar trebui ca fiecare scoala sa aiba uniforma ei(de ex.la fete: fusta,camasa,vesta,sacou,ciorapi,pantofi si la baieti pantaloni,camasa,vesta,sacou, pantofi) cu sigla scolii, un semn specific (uniforma obligatorie personalizata pentru fiecare scoala).De ce?

13 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Nu imi place uniforma de la liceul meu, dar sunt de acord sa o port.De ce? Simplu.Pentru ca, cu aceasta uniforma copii se vor diferentia prin rezultate scolare si nu prin hainele pe care le poarta.M-am saturat sa vad fetele cu ditamai decolteu si cu blugi stramti pe fund.Pana la urma este scoala, este o institutie.Mi se pare OK sa porti o haina care sa apartina de locul acela.Cand eram in generala, ne lasa sa venim imbracati cum vrei, atata timp cat nu depaseam limita.Crezi ca se imbraca cineva cu ce ne zicea? happy Tocmai de aceea uniforma e mai buna.

| fantastica a răspuns:

Eu nu cred ca fiecare scoala ar trebui sa aiba unifosma ei...

| scumpikxa a răspuns:

Nu pentru ca ii priveaza pe elevi de creativitate si un still propriu. E o alta metoda a societatii de a ne face pe toti la fel. Sunt TOTAL impotriva si consider ca numai scolile de copii prea prosti ca sa se imbrace cum trebuie recurg la asemenea metode. In general uniformele scolare imi dau o impresie extrem de proasta despre scoala respectiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ar trebui sa fie si in unele licee/scoli asa e. Asa e si in America. Deci da ar trebui.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Nu, nu toti elevii au bani de uniforme la comande si alte chestii de astea.
Un sacou si o emblema eventual, nimic mai mult.

| AnnaAnnne a răspuns:

Eu cred ca atunci cand trecem in clasa a7a ar trebui sa fim lasati sa ne imbracam cum vrem noi nu sa purtam ca miltarii uniforma obligatorie, dar noi cateodata exageram. Fetele vin cu fusta pana la fund si cu tricouri foarte decoltate, baietii cu hainele urate si necalcate si cu pantalonii rupti pierzand notiunea de scoala.Ar fi draut ca fiecare scoala sa aiba uniforma ei, mi.e de exemplu nu.mi place uniforma pe care o am, am o camasa albastra de baieti pe care trebuie sa o poarte orice fata sad

| cosmin2000 a răspuns:

Buna Maty2000! Am o rugaminte la tine! Imi mai poti raspunde odatala la intrebarea (Buna! Am nevoie de rezolvarea unui exercitiu : - Desertul este un loc al incercarilor si al aventurilor. Scrie titlul altor texte citite de tine sau filme in care ai intalnit personaje care au calatorit prin desert si noteaza pentru fiecare un pericol sau o situatie dificila prin care au trecut. P.S. Dau funda!) deoarece mi-a fost stersa si in plus am nevoie de ea urgent! Plizz te rog ajuta-ma!

| cosmin2000 a răspuns (pentru cosmin2000):

Aici daca poti! Plizz!

| Maty2000 explică (pentru cosmin2000):

Ok.Trei exempletongueoveste fara sfarsit de Michael Ende, in care Bastian, personajul prinicpal calatoreste si prin desert, pericolul la care este supus fiind caldura si singuratatea, cu el fiind doar un leu care murea noaptea.Alt exemplu e in Tom Sawer Detectiv, Tom si prietenii lui ajungand si prin desert, situatia dificila pe care o intalnesc este nevoia de apa, setea doborandu-i.Si al treilea exemplu fiind un film, o drama bazata pe un roman biografic(am vazut ca poti descrie si filme), numit Desert of Flower, in care o femeie calatoreste prin desert, schimband lumea.Pericolele la care este supusa sunt obisnuite(setea, caldura etc.). Sper ca te-am ajutat din nou! Te rog, da-mi fundita inapoi!

| cosmin2000 a răspuns (pentru Maty2000):

E o problema intrebarea mi-a fost stearsa! Daca vrei mai pun odata intrebarea la Educatie si Cultura Generala si tu dai copy la raspuns si apoi paste ca sa lipesti acolo raspunsul si iti dau funda!

| Maty2000 explică (pentru cosmin2000):

Ok

| Ghiti2011 a răspuns:

Nu apare diferentierea

| EllaIaMmE a răspuns:

Nu cred caci este un disconfort cu aceiasi haina trebuie sa umbli tot anul si se mai maurdaresc mai bine sa venim cu hainele noastre (da nu... trebuie sa fie modeste) asa toti vor fi de acord sper eu