| lalaballet a întrebat:

Sall! Cum as putea sa-mi fac temele mai repede si mai usor?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa fii mai atent in clasa la predarea lectiilor.

| AlexAleex a răspuns:

Stai calm/a ai timp destul pentru teme daca nu ai alte preocupari gen facebook, messenger...Deci raspunsul meu este sa nu te grabesti si sa le faci corect... timp ai.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Păi poți să chemi colegi pe la tine să te ajute și ei mai râdeți mai faceți o temă.
Așa o să fie mai distractiv!

O zi bună!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Sa platesti pe altu sa ti le faca.

| ElenaSA a răspuns:

Pai inveti intai lectia si apoi rezolvi temele. Vezi daca ai cumva in clasa exercitii asemanatoare rezolvate.Nu te obosi cu alte lucruri inainte. Poti sa discuti cu cineva despre tema, cu un coleg bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi dacă nu-ți este capul la teme, n-ai cum să le faci. Dacă ai alte preocupări (telefon/calculator/televizor) te distrag de la scris. Știi ce e ciudat? Exact în momentul în care ne apucăm de scris ni se face foame/sete, ne doare capul sau vrem la baie...
Cât despre învățat, nu învăța cuvânt cu cuvânt, ca papagalul, că nu înțelegi nimic. Eu am învățat mereu scriind...

| Myfriend a răspuns:

Sa nu pierzi timpul (adica sa te uiti in acelasi timp la televizor sau sa stai pe Facebook... ) si inainte de teme sa te odihnesti 30-60 minute sau sa te relaxezi : asculti muzica ( nu la maxim, asa incet sa fie in fundal mai mult ). Funda?