| Daniel_Alex_1996 a întrebat:

...Astazi am instalat windows 7.cand insstalam windows nu mi-a dat voie sa reformatez partitia C/ si acum practik am si windows-u vechi pe paartitia C/ si kel noin tot pe c/ acum vreau sa-mi spuneti cum pot sterge windows-u vechi un progeam cv. nu stiu. plizz help me

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Reinstaleaza windows de la 0 prin bootare si nu face "upgrade", alege "custom (advanced)". Asa o sa te lase sa stergi si formatezi C. Ca aici:
http://www.wikihow.com/Install-Windows-7-for-Beginners

| oioneko a răspuns:

Pune ubuntu pe un dvd, deschidel ca ubuntu live si formateaza harddiskul. Dupa restarteaza pc-ul, timp in care scoti cd-ul de ubuntu, si reinstaleaza calumea windows-ul