| BluishAngel a întrebat:

Care element are masa atomica A=46? M-am uitat in tabelul periodic si nu am gasit. Exista asa ceva? Daca da, care este elementul? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Ditto a răspuns:

Nu exista in tabel nici un element cu A=46. este Sc=45 si Ti=48.mai aproape dar nu exact 46

6 răspunsuri:
| Robertyz a răspuns:

Parca este paladiu

| JustClaudiu a răspuns:

Paladiu(Pd).Daca nu ai tabelul bun, cauta unul pe googlehappy.M-am uitat si eu special pentru tine si gasesti.

| BluishAngel explică (pentru JustClaudiu):

Paladiu nu are 106 cumva? big grin

| JustClaudiu a răspuns (pentru BluishAngel):

Asa este.Scuza-ma.

| andreik7 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar nu exista asa ceva si sunt foarte sigur de asta!

| oDoddeX a răspuns:

Nu.