| Andrey9875 a întrebat:

Imi puteti spune ce sa repet pentru simularea de maine la Mate, am auzit ca se scot multe. Oare o sa fie greu, ce parere aveti? Cel mai bun raspuns primeste funda.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Pai la algrebra invata formulele de calcul prescurtat ca fara ele nu poti sa rezolvi expresiile algebrice si la geometrie invata formulele de la formele geometrice, distanta dintre doua puncte, distanta dintre un punct si o dreapta, distanta dintre un punct si un plan, sin, cos, tg, ctg. Cam atat! Succes maine la simulare!