| N3WMaN a întrebat:

Salooot TPU!
Am si eu o intrebare.Sunt pe cls a 8-a si la anul vreau sa ma duc pe bio-chimie...Imi spuneti si mie pe ce materii se pune accent adica la ce materii trebuie sa ma descurc...Dau Funda pentru cel mai bun si complex raspunshappy

Răspuns Câştigător
| alexx1784 a răspuns:

Foarte buna alegere! Eu sunt in clasa a12-a,la cel mai bun liceu din oras, profil stiinte ale naturii(bio-chimie).In opinia mea, e cel mai echilibrat profil, comparativ cu mate-info, de stiinte sociale nici nu mai spun.De la bio-chimie poti merge oriunde mai departe.Nu te complica, ai sa inveti tot ce-ti trebuie pe parcurs, trebuie sa stii cate putin din toate happy.

3 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Biologie, chimie organica si anorganica, matematica, probabil si putina fizica.

| kitten95 a răspuns:

Evident, trebuie sa stii bine biologie si chimie si sa iti si placa. biologia de a 11a e grea si chimia de a 10a, asa ca fa rost de caiete ca sa citesti la vara. Trebuie sa mai stii fizica, nu foarte-foarte bine, dar sa o stapanesti pentru ca e destul de grea(nu zic sa te descurajez). trebuie la fel sa stii mate ca sa te ajute la calcule la fizica si chimie.

| alexx1784 a răspuns:

Contrar celor spuse, biologia de a 11a nu e grea DELOC! E cea mai accesibila, pentru ca e vorba de corpul omenesc.Mai grelut un pic in a12a,genetica,ADN,alea alea..Fizica iarasi, nu e grea deloc.Nu poti spune ca ceva e greu sau usor.Depinde de fiecare ce capacitate are de a intelege anumite lucruri si depinde foarte mult de profesor!