| suspekt16 a întrebat:

Salut all!
Eu mi-as dori sa invat japoneza dar nu stiu de unde ce sa incep si cum sa incep, daca aveti vreo idee in modul in care as putea invata japoneza mi-ar fi de mare ajutor multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ioanaj a răspuns:

Buna. Daca ai nevoie de ajutor, pot sa te ajut eu cu japoneza, am locuit acolo destul de mult si am si ceva materiale.

4 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ai putea incepe prin a invata limba romana!

| KlaraWeiss a răspuns:

Uite aici un site bun : http://www.mlcjapanese.co.jp/Download.htm; plus toate filmuletele cu Yan San de pe youtube (http://www.youtube.com/watch?v=t58Hblk8xQM ); si a aparut si "Manualul pentru anul I de studiu" la Universitatea Bucuresti (nu stiu din ce oras esti).

| har a răspuns:

Pai eu nu stiu japoneza dar un prieten mi-a spus ca au 2 alfabete daca nu ma insel, ai putea incepe de acolo... prin a le invata

| suspekt16 explică (pentru Ioanaj):

Daca vrei sa ma ajuti add: costantin_cosmin@yahoo.it. Multumesc.

| Ioanaj a răspuns (pentru har):

Buna. Daca ai nevoie de ajutor, pot sa te ajut eu cu japoneza, am locuit acolo destul de mult si am si ceva materiale.