| GrigorasAlex199 a întrebat:

Salut,am 2 restante la facultate si trebuie sa le dau in toamna,doar ca nu stiu ce sa invat si cum, materiile acestea sunt pe baza de matematica si fizica, materii cu, care nu prea am avut nici o conjunctura in liceu.
La restul materiilor ma pricep si am trecut, chiar daca nu le-am mai facut in liceu.
Cum as putea sa invat si sa ma pregatesc pentru ele?

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nașpa dacă nu știi ce materii înveți.
Și mai nașpa dacă nu știi mate si fizica de baza.

| Frank51 a răspuns:

Bună întrebare, trebuie să iei în calcul constanta fundamentală numită studiu laughing

| NLS a răspuns:

E vorba despre Mecanica, Rezistenta Materialelor,
Organe de Masini, sau Vibratii?

| GrigorasAlex199 explică (pentru NLS):

Mecanica,rezistenta materialelor

| mastadont a răspuns:

Iați cursurile de la colegi și învață de acolo dacă nu le ai. N-ai ce să faci, dacă nu înțelegi ceva trebuie să faci cercetare pe subiect până se clarifică treaba.

| Vântulalb a răspuns:

Ai ajuns la facultate si inca nu stii ca trebuie sa inveti totul? Mai ales la matematica si fizica unde nu mai intelegi nimic daca ai "sarit" o lectie.
Lasa-ma sa ghicesc. Ai mers in IT unde ti s-a spus ca nu ai nevoie exact de astea doua?

| DarthNiger a răspuns:

Pai tu te-ai dus la o facultate care au la baza materii la care nu te pricepi si nu ai avut treaba cu ele in liceu?

| GrigorasAlex199 explică (pentru DarthNiger):

Nu au la baza materiile astea, astea se fac doar in primul semestru di n anul 1