| dannycrtsz a întrebat:

Am BAC-ul anul acesta si as vrea sa stiu cum sa incep sa ma pregatesc eficient. Profilul e stiinte ale naturii, deci dau la mate, romana, chimie.
La mate ma descurc cat de cat si mai fac pregatire cand am nevoie, am si o carte intitulata "BAC-ul in 30 saptamani" (trecem peste partea cu saptamanile laughing, ma voi apuca de ea. La chimie am facut putina pregatire, ceva variante, insa mi-e cam greu la probleme (calculand fara ajutor), o sa ma apuc de pregatire in curand.
La romana nu stiu cum sa incep, ar trebui sa citesc toate cartile care sunt recomandate (cam greu cu timpul, consider cititul plictisitor), iar dupa sa citesc comentarii/caracterizari?
Orice sfat bun e bine venit. Mersi!

1 răspuns:
| Sirena_Mica_1976 a răspuns:

Trebuie sa citesti macar o carte pe saptamana. Daca stiii continutul cartii vei stii sa faci o caracterizare, comentariu sau rezumat singur fara problem.nu pierde timpul cu scrisul.bafta