| RomanMandruPanaMor a întrebat:

Salut, am luat mozilla, dar am o intrebare:
-Cand downloadez de pe internet, ce downloadez se duce in My >Documents-Downloads, cum pot face sa se duca unde vreau eu?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PureEvil a răspuns:

Tools-Options-General-Downloads-Bifat Save Files To si acolo dai browse si selectezi tu unde vrei sau alegi a doua varianta de jos, Always ask me where to save files.

7 răspunsuri:
| ionut1980 a răspuns:

Unelte > Optiuni > General - Descarcari - Salveaza fisierele in... - OK. Succes!

| TuchleiMihai a răspuns:

In meniul din bara de sus, in partea stanga, intri in tools/options/general si la mijlocul ferestrei ai sa vezi ca iti permite modificarea folderului de download.
Npc! Un an nou cu bine!

| Kido_2144 a răspuns:

Dai sus la unelte>optiuni descarcari si schimbi sau dai sa te intrebe la fiecare downloadare. Bafta!

| Tyna_2765 a răspuns:

Tools-Options-General-save files to si apoi alegi directorul

| geo1200 a răspuns:

Dai sus de tot clic pe unelte, general si undeva pe jos scrie acolo salvere fisiere in... dai rasfoire si selectezi folderul doritbig grin bafta sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| Maruzor a răspuns:

Mergi sus, la Tools -> Options -> General (mai jos putin, scrie downloads) si e optiunea "save to file " si dai browse, si astfel schimbi locatia tongue

| Anthaeus a răspuns:

Tools - Options

la rubrica Downloads, bifezi ori "Always ask me where to save files" ca sa poti alege de fiecare data locatia, ori bifezi "Save files to", click pe "Browse" si din nou, alegi destinatia. In al doilea caz toate fisierele vor fi salvate in acel folder automat. big grin