| GaleaMarius a întrebat:

Salut.Am nevoie de niste idei care ofera o solutie pentru o educatie mai buna in scoala.
Asadar, as vrea sa fac un film scurtmetraj pe tema asta...Ma puteti ajuta va rog?

1 răspuns:
| VreauSaRad a răspuns:

In primul rand ai putea incepe cu imbracamintea:chiar daca uniformele sunt demodate ele ajuta mult deoarece eleevii merg la scoala mai nou pentru parada modei nu sa invete, iar astfel din start unii sunt superiori iar altii inferiori.Continuam cu profesorii carora nu le mai prea pasa de elevi si lucreaza ca in fabrici la norma.

Mai putina teorie mai multa practica iar ajuta, un documentar, sa simta elevii ca traiesc momentul respectiv, chestii amuzante care sa-i ajuta sa retina mai repede ce sunt invatati, profesori mai bine motivati.

Te-am ajutat?