| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor. As vrea sa devin medic psiholog. De la anul voi merge la liceu si eu m-am gandit sa ma duc la seminar (ortodox), deoarece am auzit ca sunt ore acceptabile si vreau sa merg la un profil uman. Dupa terminarea liceului, voi putea urma facultatea de psihologie daca voi absolvi seminarul? Ce ore se fac la seminar? (Ca sa fiu mai exact, seminarul din Zalau).

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca vrei sa fii psiholog de ce te complici cu seminarul? acolo faci 5 ani de liceu in primul rand (sau cel putin asa era pana acum cativa ani), faci religie de iti iese pe nas, inveti sa canti, mergi noaptea la rugaciuni samd.

| Mcmcristi a răspuns:

Daca vrei sa ajungi psiholog, indicat este sa urmezi un liceu teoretic, cu un profil de filologie, sau de ce nu, chiar de stiinte sociale big grin