| vRaJe a întrebat:

Salut.Am nevoie de un program online de tradus cuvinte din orice limbă. Resping eventualele rasounsuri de genul "Google Translate". Orice in afara de translaterul precizat mai sus.

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ce spui tu nu există. Google Translate e cel mai bun. Nu uita că-ţi traduce un motor, nu o persoană care ştie ce e aia figură de stil, sensuri multiple etc. Aveţi pretenţii cam mari de la un simplu soft.

| tacitacitaci a răspuns:

Pentru cuvinte, nu pentru propozitii, poti folosi linistit google translate care chiar isi face treaba. Mai este bing.com/translate care este in beta deocamdata.

| Niiiicu a răspuns:

Ar mai fi bing, dar nici ala nu stiu cat de eficient este, multe traducaatoare online traduc prost din cauza polisemnatismului cunvintelor, ele le traduc motamo ceea ce e stupid