| andreeacirio345 a întrebat:

Salut. Am o intrebare pentru cei care sunt licentiati in psihologie. Anul asta in vara am obtinut licenta in acest domeniu la Universitatea Ovidius din Constanta. Acum sunt studenta la master la Bucuresti si as dori sa practic psihologia tot acolo. Intrebarea mea este: daca domiciliul meu stabil (cel din buletin) este in Constanta sunt obligata sa profesez in Constanta sau pot profesa unde doresc? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Oriunde. Ești libera profesionista. In categoria asta intra medicii. Asta înseamnă că nu depinzi de nimeni și nimic, și de aceea poți fi angajată oriunde, sau poți sa fii propria ta șefa, adică să o faci in mod particular.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde dorești.

| mihai69 a răspuns:

Evident că poți profesa oriunde. Chiar și online.

| Crackman a răspuns:

Nu conteaza