| crss21 a întrebat:

Am si eu nevoie de idei, sfaturi, indrumari privind viitorul meu. Sunt la liceu, anul 3. Dat fiind faptul ca mai am doar 1 an, ma apasa ideea privind orientarea mea de viitor. Vroiam sa aud de la voi ce colegii, facultati as putea urma; ce spuneti: sa urmez o facultate in afara tarii? si ce imi recomandati; cunoasteti? (nu doresc ceva anume in special, asta este si motivul postului meu, sa vad din ce as putea alege), mentionez ca sunt la filologie(din nefericire, mi-am dat seama prea tarziu). mersi frumos, premiez raspunsurile!

2 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

"Un om realizat este acela care face in viata ce-i place" - si mai si traiste/castiga din asta.
Doar tu stii ce vrei. Acum as recomanda ingineria, ca in spre ea ma indrept si eu, dar dupa 4 ani de pauza de matematica adevarata si fizica, nu stiu ce sa spun. Daca iti doresti, poti@
Spor!

| MiK3L a răspuns:

Filologie un profil bunicel de liceu dar cu care iti gasesti mai greu de lucru as zice sa stai tot pe profilul asta de filo fa dreptul si dai la procuratura / ca la avocati sunt multi. Dar pe perioada vacantei te poti intoarce radical si sa inveti ceva biologie si chimie si sa continui la medicina. Eu spre medicina vreau sa ma indrept e o meserie perfecta pentru viitor.