| Fr00nz a întrebat:

Salut,am si eu niste ajutor sa caut niste carti de biografie ale unor fizicieni, matematicieni sau orice alt subiect astept recomandari

5 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

As zice sa incerci wikipedia. Dar poti sa le cauti pe google biografia, si iti da ei ce site-uri o au.

| Fr00nz explică (pentru oglindasultanului):

Pai da dar eu caut persoane si realizarile lor

| oglindasultanului a răspuns (pentru Fr00nz):

Pai deschizi pagina de pe wikipedia cu ce te intereseaza (de exemplu fizica), si-ti va da si o lista de oameni care se ocupa cu asta, in josul paginii ai link-uri.

| Eireann a răspuns:

Daca cunosti engleza este un canal de YouTube ( numeste Biographics) care prezintnta biografii dar imi place ca explica si contextul in care anumite evenimente au avut loc.

| MirceaBadea2 a răspuns:

Daca vrei doar biografii ale unor personalitati ar trebui sa gasesti pe net.

Scriitori romanai:
https://www.referatele.com/scriitori-romani.php

Poeti:
https://www.poeziile.com/ro/lista-autori.php