| Edyez a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare, pentru o facultate mai buna contează notele din liceu? Sau după ce criterii se intra?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu conteaza desi depui la facultate foaia matricola unde apar toate mediile de pe toti anii, dar nu e relevanta cu nimic.
Se intra ori pe bac, ori pe admitere, ori pe o combinatie de procent intre bac si admitere. Depinde de fiecare facultate. Ai detaliile astea pe site-ul fiecarei facultati.

| Bondarel99 a răspuns:

Notele din liceu nu conteaza, la sfarsit iti da o foaie matricola pe care scrie mediile din cei 4 ani si pe care trebuie sa o duci cand te inscrii la facultate, dar nu se uita nimeni pe ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Conteaza enorm media de la BAC, dar notele de la liceu mai putin.

| Adry05 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu neaparat, sunt facultati unde bac-ul e 20/30% sau chiar irelevant, conteaza doar sa fie luat.