| alexalex21 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare... unde se duc mustele iarna?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ski.Glumesc.Hiberneaza.Care rezista la frig vor bazai la primavara.

Răspuns utilizator avertizat
| cipriboy1999 a răspuns:

Mustele iarna amortesc si se mai misca din cauza ca temperaturile sunt prea scazute si ele intra intr-un fel de hibernare pana cand vremea se incalzeste(adica revin la activitate pe la sfarsitul primaveri). Funda?

| mariacereajutorul a răspuns:

Mustele cas si animalele iarna intr-un fel hiberneaza adica sa iti explic mai bine intra in pamant si dorm insa unele ca sunt firave nu rezista la frig si mor.