| Flavian23 a întrebat:

Salut,am terminat clasa a 9-a,si vreau sa ma mult la alt liceu pe filologie(engleza),stiu ca voi da diferente la latina,desen si muzica(am dat deja la engleza). Stie cineva in ce consta diferentele? In mare parte stiu ca va fi doar teorie.
Dar ma refer, daca imi vor da din ce a facut liceul respectiv in clasa a 9-a sau altceva?

1 răspuns:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, diferentele nu le vei da imediat ce te-ai transferat din moment ce vii de la mate-info la filologie vei avea un timp in care iti poti lua lectiile de la colegi si sa inveti. Pentru latina ai aici http://www.limbalatina.ro/gramatica/gramatica.html toata materia explicata.