| Ayumii a întrebat:

Am trecut in clasa a IX-a si am fost repartizata la un liceu mai slabut. Am intrat pe profilul filologie. Sunt constienta ca pot sa ma transfer pe semestrul al doilea, dar nu pot astepta pana atunci. Nu imi place sub nici o forma liceul la care am intrat... Cunosc pe majoritatea elevilor de acolo si nu imi place felul lor de a fi. Cunosc pe unii profesori si chiar nu mi-as dori sa fiu eleva lor. Simt ca nu sunt compatibila cu acel liceu... Vreau sa ma transfer la un liceu mai bun, dar tot pe profilul filologie. Intrebarea e: Pot sa ma transfer si inainte de inceperea anului scolar la alt liceu avand in vedere ca de abia acum trec intr-a IX-a?
Multumesc frumos! happy O zi frumoasa in continuare. ^_^

Răspuns Câştigător
| FresNo a răspuns:

Da, poti! Depui dosarele la liceul la care vrei tu sa te transferi! Funda? :*

| Ayumii explică (pentru FresNo):

Ma sfatuisem cu un baiat de la liceul la care vreau sa ma duc...El mi-a zis sa depun dosarul la liceul la care am intrat( in caz ca nu se aproba transferul) si apoi sa ma duc cu 2 saptamani inainte de inceperea scolii la liceul unde vreau sa ma transfer. Dar nu stiu sigur daca o sa mearga chestia asta... sad

2 răspunsuri:
| M21mihai a răspuns:

Da, ai putea.