| anonim_4396 a întrebat:

Salut, anul` acesta am sustinut examenul, notele nu au fost exceptionale, in fine, ma refer ca daca eu intru la un liceu mai putin bun (ultima medie a fost 8.07) si dupa un timp ma hotarasc sa intru la un liceu mult mai bun (ultima medie 9.00), dupa ce am inteles ar trebui sustinute niste teste, ca teste ar putea fi? Stiti niste modele? Ce informatii ati putea sa imi oferiti?

4 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Acele teste se numesc diferente si se dau la materiile pe care nu le-ai facut la liceul precedent.
O zi buna.

| Tinna666 a răspuns:

Vei da teste din materiile pe care nu le-ai facut la liceul unde ai fost pana atunci.de exemplu daca ai fost pe uman si vrei la mate info, vei da din informatica.dar nu iti face griji, sunt teste usoare pe care toata lumea le ia laughing

| AsteptareaMoarteNuAre a răspuns:

Testele sunt foarte usoare. Cam la fel de usoare ca cele pe care le primesc corigentii. Si nu exista ca directorul liceului la care esti in momentul respectiv sa te refuze. Nu are voie sa iti refuze dorinta de a pleca din liceul lui. Celalalt director ar putea sa te refuze pe motiv ca sunt prea multi care dau examen de transfer si prea putine locuri pe care le ofera (1-2 pe clasa).

Bafta!

| AryanQQ a răspuns:

Daca te hotarasti sa te transferi, trebuie sa sustii niste teste. Gen, tu esti pe profil filologie si vrei sa mergi la mate-info. O sa dai teste la mate si fizica, cel mai probabil. Dar cand vorbim de un transfer trebuie sa ai acceptul celor 2 directori ale celor doua licee(asta e partea cea mai grea, daca ma intrebi pe mine). Testele sunt usoare, de obicei si trebuie doar sa iei nota de trecere. Pace happy