| ZARuu a întrebat:

Anul acesta termin liceul, la profilul turism si alimentatie si inca nu m-am gandit la ce facultate sa dau mai departe. Trebuie sa precizez ca nu imi place matematica, deci m-as orienta la facultati unde nu se face matematica des, partea proasta e ca nu stiu asemenea facultati... puteti sa imi dati cateva idei?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

O diploma de licenta ca asistent medical nu o vei tine" la sertar "dupa absolvire ---deci, orienteaza-te catre o universitate de medicina si farmacie!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Matematica e cam cea mai importanta materie pe care o studiezi in facultate, nu neaparat in forma ei pura (majoritatea materiilor sunt bazate pe matematici grele, nu doar aritmetica). Scapi de matematica doar daca faci facultatea de litere, jurnalism, limbi straine, istorie, etc.

| TheTimeKiller a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturii, clasa a 9-a pentru ca asa au vrut parintii, dar eu imi doresc mai mult sa fiu actor decat doctor/asistent medical/ inginer in petrol. Nu asculta sfaturile altcuiva pentru ca o sa regreti(ca mine) si pierzi timp pretios.

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

Incearca sa te duci la o facultate de medicina.

| Forever208 a răspuns:

Litere, Limbi staine..sunt multe facultatii unde nu se face mate. Ideea e sa te gandesti ce ti-ar placea sa faci toata viata ta si apoi iti va fi mai usor sa alegi facultatea.