| moncescu11 a întrebat:

Ce facultate pot urma dupa ce termin profilul economic? Unde pot da mai departe. Unde pot da mai departe daca termin liceul economic pe profilul turism si alimentatie, la ce facultate?
Dau FUNDA la cel mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

ASE,turism,drept,politehnica...oriunde chiar si jurnalism, litere, limbi straine, arhitectura, stiinte politice.In principiu poti da oriunde(mai putin medicina, farmacie pentru ca trebuie mai multa pregatire), dar daca vrei sa ramai in zona profilului tau poti alege ASE.

| moncescu11 explică (pentru Bondarel99):

Si daca termin liceul ecnomic profil turism si alimentatie la ce facultate pot da mai departe?

| Bondarel99 a răspuns (pentru moncescu11):

Asta ziceam, ca oriunde poti da, in afara de partea aia cu medicina si politehnica.

| enzodemes a răspuns:

Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor.