| Evaxx77 a întrebat:

Salut! Are rost să dau de permis de conducere dacă nu am mașină și nici posibilitatea financiară de a îmi cumpăra una în viitorul apropiat?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu are nici un rost.
Peste ani, cand ai servici si strangi bani de masina, atunci este bine sa inveti si sa sustii examenul, ca abia atunci te va ajuta.

| Alex00615 a răspuns:

Nu prea, dacă nu conduci regulat, o să îți fie oricum greu sa te reinveti după ce îți cumperi. Mai bine mai mai aștepți dacă nu ai părinți, rude sau prieteni ce îți pot împrumută una să mai faci ture ocazional. Plus ca dacă stai mai slab cu banii, nu e o investiție mare acum că e 2500 de lei plus ore suplimentare dacă e cazul

| danielioan489 a răspuns:

Eu asa am facut, si uita ca imi iau acum...