| Denii96 a întrebat:

As avea nevoie de ceva jocuri (daca se poate si descriere) ce se jucau in anii '90, si nu pe pc, ma refer la jocuri ce se jucau in fata blocului sau pe strada. Dau funda celui care da cele mai multe jocuri.big grin

Răspuns Câştigător
| Lari02018 a răspuns:

Pai
1.scunsa (te ascunzi...cineva numara si apoi trebuie sa te gaseasca)
2.prinsa(cineva prinde iar restul fug, cel pe care la priins va prinde in continuare ...si tot asa)
3. elastic(luati un elastic mai lung, in inodati la capete apoi 2 copi tin elasicul cu piciorele.si unul(sau 2 copii) sar [P.S. daca vrei sa aflii ce trebuie sa sari spune-mi si iti zic]
4.saritul corzii iei o coarda de la magazin si sari,de exemplu cu picioarele ncrucisate,sau drepte, despartite, intr-n picior...etc,
5.prietena secreta (in acest joc trebuie minim5 copii pentru ca jocul sa nu fie plictisitor,deci: faceti biletele cu numele fiecarui copil care joaca, apoi le amestecati si fiecare ia cate un biletel si acelei persoane care este pe biletel trebuie sa ii dai un cadou (numele de pe biletel este secret, cadoul trebuie dus fara ca alt cineva sa te vada)si la sfarsit fiecare trebuie sa hiceasca cine i-a adus cadoul

2 răspunsuri:
| Lari02018 a răspuns:

Da-mi funditaaa pentru raspunsul celalalt plspuppy dog eyespuppy dog eyes

| Vladutz_Vlad_1997 a răspuns:

Uita-te aici poate gasesti ceva ce-ti place :

http://www.buygames.ro/pc.htm