| Dan515 a întrebat:

Ce jocuri se jucau copiii mai demult? si cum se joaca acestea? Am nevoie de aceste informatii pentru un proiect. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| May2001 a răspuns:

Sotron, leapsa, noua pietre, elasticul, ratele si vanatorii, omul negru, prinselea, ascunselea, jocuri cu mingea, lapte gros, castel, tara, tara! Vrem ostasi, prinsea, sticluta cu otrava, pac pac, hotii si vardistii, un doi trei la perete stai.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ce trist pare totul după această întrebare, unde au ajuns copiii...să nu mai știe nimic înafară de jocurile pe tabletă și pc.

| May2001 a răspuns:

Scuze....am pus pinsea de 2 ori! Mai e baba oarba...

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Daca te referi la jocuri PC eu prin 2003 cand aveam cinci ani ma jucam Stracraft, Diablo, Age of empires, Mario, Alienshooter, de la 7 -11 ani am jucat warcraft1, 2,3, la 11 ani am jucat Metin 2 pana la 13 ani, dupa care Mmorpg-uri de tot felul, iar de la 14 ani pana azi World of Warcraft! Iar in viata reala, măța ascunsa, măța inghetata, dea prinselea, baba oarba iar majoritatea le creeam noi! Mult succes!

| Adella21 a răspuns:

Ce fel de jocuri? Jocuri pe calculator sau?

| Dan515 explică (pentru Adella21):

Nu jocuri pe calculator.