| atomatoplaste a întrebat:

Salut!
As dori sa lucrez gazeta matematica din editiile anterioare. Ma poate cineva ajuta sa gasesc Gazeta Matematica 1985-2010 in format/versiune electronica de descarcat. Stiu ca exista un soft care contine toate aceste editii.

3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Poti incerca pe la facultatea de matematica sau eventual la biblioteca nationala/ arhivele statului.

| atomatoplaste explică (pentru dinaprilie):

As dori sa o descarc de pe net. Nu am facultate de matematica injudet si pe site-urile biblioteca nationala/ arhivele statului nu exista.

| dinaprilie a răspuns (pentru atomatoplaste):

Nu trebuie sa ai. Lempoti scrie si intreba. Aditional la biblioteca poti face o cerere in scris si intreba. Mai piseaza pentru ca personal astea mi se par cel mai probabil unde ar trebui sa gasesti ce vrei tu.