| asdfqwer1234 a întrebat:

As vrea sa ma duc la facultatea de geofizica din Bucuresti. Ma descurc la matematica si fizica, geografia imi place cat de cat, dar nu stiu aproape nimic la chimie. Am citit pe un site ca e doar chimie de baza. Ce sa fac?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru inginerie, matematica, fizica si chimia sunt discipline formative fundamentale('fundamentale" in sensul ca ai nevoie de ele pentru a-ti insusi disciplinele formative ale domeniului si specializarii alese ).
Daca iti place, daca ai cules suficiente informatii asupra perspectivelor de angajare, daca te cunosti ca fiind o persoana ambitioasa si muncitoare, alege-o! ---chimia nu va fi "demonul" care te va speria in toti cei 4 ani de studii!